O nás

Něco o nás

Po ukončení praxe plemenářského podniku v Netolicích u mého strýce Edy Mlynarčíka a ukončení učiliště v Nečtinech – obor Ovčák, jsem zahájil šestou generaci ovčáků v naší rodině.

· Od roku 1983 jsem pracoval se psy německého ovčáka na stádech 280 ovcí a později 320 bahnic šlechtitelského chovu.
· V roce 1987 na „Mistrovství republiky Biskoupky“ jsme se umístili s Ritou (fenou německého ovčáka) na šetém místě.
· V roce 1989 na „Mistrovství republiky Nečtiny“ jsme dosáhly s Ritou na 1. místo.
· Od roku 1993 mám chovatelskou stanici CHS MIVEKO FCI, kdy jsem začal chovat Chodské psy.
· Od roku 1994, kdy chov ovcí skončil z důvodu špatného odbytu vlny, mám doma jen 10 až 15 bahnic.
· V roce 1999 (od jara) začíná můj chov Border Colií, které chovám a trénuji na soutěže a pro chovatele ovcí jako pomocníky na farmu. Pár štěňátek jsem také prodal na výstavu (viz. Dyna MIVEKO ), nebo jako sportovní psy (viz. Dumby MIVEKO nebo Fanny MIVEKO ).
· Od roku 2000 jsem rozhodčí pro pastevecké soutěže, instruktor a současně od téhož roku chovám Border Colie (anglické importy a potomky narozené u nás např. Han „Jill“ AXI, HÉRA, HOK, SUDY, MOSS, MONTY, MIRK atd.), čímž se chci zabývat i nadále. Plemeno Border Colií mi vyhovuje pro svou upotřebitelnost. Je to skvělý pomocník při práci se zvířaty.

Již několik let dělám školitele a rozhodčího pro pasení. Několik školení jsme měli i u nás. Sešlo se dost psů (25 až 30), což mě velmi potěšilo hlavně tím, že chovatelé mají zájem o má školení, nebo o má hodnocení jejich psa při práci a při zkouškách výkonu. Poslední dobou dělám školení i pro psy jiných plemen než Border Colií.

Zdá se, že se věnuji sám tak velkému počtu psů a plemen.

Mé krédo:

„Nezáleží na plemeni, ale na tom, co má mezi ušima.“

Miroslav Koško